Obudź w swym dziecku geniusza – SAMOKONTROLA UMYSŁU Metodą Silvy

W dzisiejszych czasach dzieci poddawane są wielkiej presji zarówno ze strony szkoły jak i czasem ze strony wymagających rodziców. Poprzeczkę ustawia się coraz wyżej. Już w szkole podstawowej nakłada się na dzieci obowiązek bycia prymusem ze wszystkich przedmiotów. Następnie gimnazjum, szkoła średnia, studia, praca zawodowa i robienie kariery. Bardzo szybie tempo życia, coraz większa konkurencja, jeszcze więcej wymagań, oczekiwań i stresu. Nie istnieją żadne programy zajęć, które miały by na celu pomóc dzieciom w radzeniu sobie ze stresem lub wykształceniu w sobie sposobów rozładowywania stresu. Jeżeli dziecko nie nauczy się odreagowywać pewnych zdarzeń w sposób dla niego korzystny to w przyszłości może mieć to bardzo negatywny wpływ na całe dorosłe życie naszego dziecka. Może to doprowadzić do narastającej złości, frustracji lub pretensji do samego siebie. A to już tylko krok do nerwicy czy depresji, która jest plagą w dzisiejszym świecie, zwłaszcza wśród ludzi młodych. Bardzo często sami rodzice bywają bezradni i nie potrafią dać dziecku solidnych podstaw z zakresu radzenia sobie ze stresem, ponieważ im też nikt takich umiejętności nie przekazał. Na szczęście istnieje znakomite wyjście z tej wydawałoby się trudnej sytuacji, którego twórcą jest Jose Silva. Jego metoda samokontroli umysłu odniosła niebywały sukces. Obecnie naucza się jej w 95 krajach świata. Metoda samokontroli umysłu Metodą Silvy opracowana jest z myślą o dzieciach w wieku od 7 do 13 lat. Jeśli chcesz dowiedzieć się na czym ona polega, jakie są korzenie jej powstania oraz jakie korzyści może ona przynieść Twojemu dziecku, zapraszam do dalszej lektury.

Co to jest za metoda i na czym się ona opiera
Metoda Silvy dla dzieci uczy i pokazuje jak wiele dziecko może osiągnąć dzięki odpowiedniej pracy z umysłem. Na czym polega samokontrola umysłu Metodą Silvy? Dzieci uczą się sztuki rozluźniania ciała i umysłu, a także kontroli swoich emocji w oparciu o ćwiczenia relaksacyjne, opracowane dla tej grupy wiekowej. Prowadzący uczy dzieci różnych technik wizualizacji mających na celu zmianę lub poprawę zachowania, nastawienia oraz postrzegania samego siebie oraz środowiska zewnętrznego. Naukowcy już dawno zbadali i określili, że mózg człowieka pracuje na sześciu częstotliwościach: epsilon, delta, theta, alfa, beta i gamma. Dzieci do 14 roku życia funkcjonują w stanie alfa. Jest to stan umysłu podobny do tego jaki jest tuż przed zaśnięciem lub też zaraz po przebudzeniu. Wtedy też pojawia się dostęp świadomości do podświadomości. Metoda wykorzystuje możliwość kontrolowania umysłu podświadomego, który odpowiedzialny jest między innymi za przekonania, które determinują zachowania, a co za tym idzie kształtują charakter dziecka. U dzieci proces nauki zachodzi wyjątkowo łatwo ponieważ ich mózg funkcjonuje na wolniejszych falach częstotliwości – falach Alfa – które są kluczowe w Metodzie Silvy.

Twórca metody i dlaczego ona powstała
Twórcą metody był José Silva zamieszkały w USA, w Laredo, mieście leżącym tuż przy granicy z Meksykiem, na południu Teksasu. Chcąc pomóc swoim dzieciom, które miały ogromne kłopoty w nauce, zaczął prowadzić badania, których celem na początku było zwiększenie koncentracji i pamięci, a co za tym idzie poprawienie współczynnika inteligencji – IQ. Udało mu się opracować system, dzięki któremu jego dzieci osiągnęły niebywałe postępy w nauce. Przez lata José Silva dopracowywał i ulepszał swój system, aż powstała Metoda Silvy.

Jak to się robi? – czyli jak wygląda kurs i na czym polega stosowanie Metody Silvy przez dzieci
Na Kursie Metody Silvy dzieci zapoznają się i utrwalają sobie poprzez ćwiczenia metody i techniki wizualizacji. Dzieci uczą się wyciszenia i koncentracji często poprzez modelowanie i kreowanie różnych wizji. Podczas poznawania kolejnych technik wizualizacyjnych dzieci z zamkniętymi oczami podążają myślami za prowadzącym, który w sposób opisowy i plastyczny zabiera ich w świat wyobraźni. Atmosfera panująca na kursie jest przyjazna dla dzieci, stwarza się im komfortowe warunki, mogą przynieść ze sobą poduszkę, koc lub ulubioną zabawkę czy maskotkę. Wszystko po to, aby mogły spokojnie przez dwa dni trwania kursu po 6 – 8 godzin dziennie z przyjemnością i zaciekawieniem zaznajamiać się z wszystkimi tajnikami tej metody. Na pewno dużym plusem i ułatwieniem praktykowania prze dzieci nowych metod w domu jest znajomość tematu przez rodziców, którzy w każdym momencie mogliby służyć ewentualną radą lub wskazówką co do zastosowania danej metody w odniesieniu do konkretnej sytuacji. Kurs Metoda Silvy organizowany jest również dla dorosłych.

Jakie daje ona korzyści dla dzieci ?
Metoda Silvy daje nieocenione korzyści psychiczne jak i zdrowotne.
Dzieci uczą się na kursie jak:
• poprawić pamięć i koncentrację
• szybciej i efektywniej uczyć się
• rozwijać swoją kreatywność i twórcze myślenie
• rozwiązywać problemy i osiągać zamierzone cele
• podejmować prawidłowe decyzje
• zwiększać swoją samodzielność
• podnosić samoocenę
• nauczyć się jak być lepszym kolegą (koleżanką)
• pozbyć się nocnych koszmarów, spokojnie spać
• opanować swoją nadmierną ruchliwość
• być zdrowszym i dbać o swoją kondycję
• opanować problem alergii
• osiągać radość i harmonię życia już od najmłodszych lat

Dlaczego rodzice powinni dowiedzieć się o kursie Samokontroli Umysłu dla dzieci Metodą Silvy?
Psychologowie zgodnie twierdzą, że większość najgłębszych i najważniejszych programów, które mają wpływ na nasze życie pochodzi z wieku wczesnego dzieciństwa, kiedy mózg dziecka nie jest jeszcze w pełni dojrzały i operuje w niższych zakresach częstotliwości, u małych dzieci do 6 roku życia głownie na poziomie teta, a w dalszym okresie na poziomie alfa. Wszystko co zostanie zapisane w podświadomości dziecka, wszystkie nawyki, przekonania zdobyte w dzieciństwie będą determinowały jego zachowanie i postępowanie w przyszłości. Dzieje się tak dlatego, że myślenie logiczne i analityczne we wczesnym dzieciństwie nie jest jeszcze rozwinięte i dzieci interpretują wszystko dosłownie. Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko było szczęśliwe, zdrowe, dobrze się uczyło, aby realizowało swoje marzenia, odnosiło sukcesy itd. To wszystko jest możliwe do osiągnięcia przez nasze dziecko, jeżeli pokaże się mu i nauczy jak to zrobić. Samokontrola umysłu wpływa na poprawę jakości życia w każdym obszarze zarówno dziecka jak i potem dorosłego już człowieka. To czego nauczy się dziecko na kursie Samokontroli Umysłu Metodą Silvy zostanie mu na całe życie i będzie procentować pod jednym tylko warunkiem, że będzie tych technik, których się nauczy używać codziennie. Jednym z podstawowych założeń leżących u podstaw Metody Silvy jest zdanie: „Nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość….gdy zmieniamy treść naszych myśli…zmienia się nasze życie”.

Autor tekstu: Justyna Brzezińska